Dobré srdce domů proti osamělosti

V programu Dobré ❤️ domů dobrovolníci pomáhají osamělým lidem.  Program funguje od prosince roku 2020 a vznikl jako reakce na pandemii. Za tu dobu jsme propojili přes 50 dvojic. Je otevřen všem lidem, kteří se cítí osamělí. Často jsou to lidé s různým postižením, pro které je složitější navazovat přirozené vztahy, a také senioři. Dvojice se setkávají pravidelně jednou týdně a mnoho lidí je spolu stále v kontaktu již několikátým rokem. 

Jak spolu dvojice tráví čas?

 • 🗣️povídání u klientů doma
 • 🧑‍🤝‍🧑chození na vycházky
 • 🃏deskové hry
 • 📖předčítání
 • ☕povídání v kavárně
 • 🎭kulturní akce

KONTAKT

Bětka Flíčková (koordinátorka dobrovolníků)

Email: alzbeta.flickova@brno.charita.cz

Tel: 739 003 860


Podpoř program Dobré srdce domů

30 dní bez osamělosti Dobré srdce domů

Má to smysl. Díky tobě nebude jeden člověk osamělý celý měsíc! V programu Dobré srdce domů dobrovolníci tráví čas s osamělými lidmi. Nejčastěji si povídají, chodí spolu na vycházky, hrají deskové hry nebo chodí na kafe či kulturní akce. Program funguje od podzimu 2020 a vznikl jako reakce na pandemii. Program je otevřen všem lidem, kteří se cítí osamělí. Často jsou to senioři, nevidomí nebo lidé s různým postižením, pro které je složitější navazovat přirozené vztahy. Propojení dobrovolníka s klientem něco stojí. Dobrovolníka musíme pojistit a zabezpečit mu školení a supervize. Rádi mu také poskytujeme benefity jako občerstvení na školeních a supervizích, vánoční dáreček nebo knížky do knihovny.

300,00 Kč

365 dní bez osamělosti Dobré srdce domů

Má to smysl. Díky tobě nebude jeden člověk osamělý celý rok! V programu Dobré srdce domů dobrovolníci tráví čas s osamělými lidmi. Nejčastěji si povídají, chodí spolu na vycházky, hrají deskové hry nebo chodí na kafe či kulturní akce. Program funguje od podzimu 2020 a vznikl jako reakce na pandemii. Program je otevřen všem lidem, kteří se cítí osamělí. Často jsou to senioři, nevidomí nebo lidé s různým postižením, pro které je složitější navazovat přirozené vztahy. Propojení dobrovolníka s klientem něco stojí. Dobrovolníka musíme pojistit a zabezpečit mu školení a supervize. Rádi mu také poskytujeme benefity jako občerstvení na školeních a supervizích, vánoční dáreček nebo knížky do knihovny.

3 600,00 Kč

  Dobrovolnictví mi otevírá oči vůči těm stránkám života, které jsou běžně přehlížené, a pomáhá mi utvářet si vlastní hodnoty tím nejhezčím způsobem: pomocí přátelství.

  Adam, 24 let 

  Dobré srdce domů

  Půjčuju oči, ale dostávám nové krásné pohledy na svět. To dobré srdce si nosím domů já.

  Lenka, 50 let

  Dobré srdce domů

  Dobrovoľníctvo mi ukázalo, že niektorí iní ľudia mali menej šťastia a ďaleko väčšie problémy, no napriek tomu vedia byť spokojnejší a šťastnejší. A aj láskavejší a vďačnejší. Dobrovoľníctvo je pre mňa veľkým benefitom, keďže ma núti premýšľať o nás ľuďoch a celkovo o živote. 

  Mirón, 30let

  Dobré srdce domů

  Byla jsem jen pozorovatel vašeho světa, pouhý kolemjdoucí bez pochopení. Po vkročení do vašeho života, jsem našla porozumění a přátelství. 

  Tereza, 24 let

  Dobré srdce domů

  Dobré srdce domů očima klientů