Dobré srdce domů proti osamělosti

V programu Dobré ❤️ domů dobrovolníci pomáhají osamělým lidem.  Program funguje od prosince roku 2020 a vznikl jako reakce na pandemii. Za tu dobu jsme propojili přes 50 dvojic. Je otevřen všem lidem, kteří se cítí osamělí. Často jsou to lidé s různým postižením, pro které je složitější navazovat přirozené vztahy, a také senioři. Dvojice se setkávají pravidelně jednou týdně a mnoho lidí je spolu stále v kontaktu již několikátým rokem. 

Jak spolu dvojice tráví čas?

  • 🗣️povídání u klientů doma
  • 🧑‍🤝‍🧑chození na vycházky
  • 🃏deskové hry
  • 📖předčítání
  • ☕povídání v kavárně
  • 🎭kulturní akce

KONTAKT

Jana Prušková (koordinátorka dobrovolníků)

Email: jana.pruskova@brno.charita.cz

Tel: 739 003 860


Podpoř program Dobré srdce domů

30 dní bez osamělosti Dobré srdce domů

Má to smysl. Díky tobě nebude jeden člověk osamělý celý měsíc! V programu Dobré srdce domů dobrovolníci tráví čas s osamělými lidmi. Nejčastěji si povídají, chodí spolu na vycházky, hrají deskové hry nebo chodí na kafe či kulturní akce. Program funguje od podzimu 2020 a vznikl jako reakce na pandemii. Program je otevřen všem lidem, kteří se cítí osamělí. Často jsou to senioři, nevidomí nebo lidé s různým postižením, pro které je složitější navazovat přirozené vztahy. Propojení dobrovolníka s klientem něco stojí. Dobrovolníka musíme pojistit a zabezpečit mu školení a supervize. Rádi mu také poskytujeme benefity jako občerstvení na školeních a supervizích, vánoční dáreček nebo knížky do knihovny.

300,00 Kč

365 dní bez osamělosti Dobré srdce domů

Má to smysl. Díky tobě nebude jeden člověk osamělý celý rok! V programu Dobré srdce domů dobrovolníci tráví čas s osamělými lidmi. Nejčastěji si povídají, chodí spolu na vycházky, hrají deskové hry nebo chodí na kafe či kulturní akce. Program funguje od podzimu 2020 a vznikl jako reakce na pandemii. Program je otevřen všem lidem, kteří se cítí osamělí. Často jsou to senioři, nevidomí nebo lidé s různým postižením, pro které je složitější navazovat přirozené vztahy. Propojení dobrovolníka s klientem něco stojí. Dobrovolníka musíme pojistit a zabezpečit mu školení a supervize. Rádi mu také poskytujeme benefity jako občerstvení na školeních a supervizích, vánoční dáreček nebo knížky do knihovny.

3 600,00 Kč

    Dobré srdce domů očima klientů